Sfera Fizykoterapii

Elektroterapia
Prądy Interferencyjne – prądy średniej częstotliwości, działanie prądów interferencyjnych oparte jest na wzmocnieniu mięśni i zmniejszeniu ich napięcia, pobudzeniu krążenia poprzez poprawę ukrwienie, redukcji obrzęków, wykazują również działanie przeciwbólowe.
Prądy Tens – przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, prądy z zakresu prądów malej częstotliwości, to idealny zabieg niefarmakologicznego i nieinwazyjnego leczenia dolegliwości bólowych. Znajdują zastosowanie w wielu stanach chorobowych, pourazowych i dysfunkcjach, którym towarzyszy ból.
Prądy Traberta – prądy z zakresu prądów małej częstotliwości wykazujące silne działanie przeciwbólowe. Skuteczność odnotowuje się u pacjentów cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe stawów, bóle kręgosłupa i mięśni, nerwobóle, zaburzenia krążenia obwodowego, w tym zespoły niedokrwienne kończyn, ale też stany pourazowe narządu ruchu.
Galwanizacja – zabieg elektroterapii z wykorzystaniem prądu stałego. Wskazaniem do jej stosowania są między innymi: bóle i przeciążenie mięśni, zapalenia związane z układem nerwowym, nerwobóle, stany po urazach, zaburzenia krążenia obwodowego oraz choroba zwyrodnieniowa stawów.
Jonoforeza – zabieg elektroterapii z wykorzystaniem prądu stałego. Zabieg polegający na wprowadzeniu leku głównie o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym przez powłoki skórne pacjenta przy pomocy prądu stałego
Elektrostymulacja – zabieg polegające na wzmocnieniu mięśni przez dobór odpowiednich parametrów prądów. Zastosowanie znajduję u pacjentów z osłabioną siłą mięśniową, z uszkodzeniem nerwów obwodowych, jak również u sportowców wzbogacając codzienny trening.
Elektrostymulacja wyszczuplająca – popularny zabieg z zakresu elektrolecznictwa trwający nie mniej niż 45 minut. Polega na wzmocnieniu tkanki mięśniowej, redukcji cellulitu, zmniejszeniu tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany na okolice brzucha, ud, pośladków oraz ramion
Prądy Kotza – Elektrostymulacja wykorzystywana do odbudowy napięcia mięśniowego wynikającego z urazu lub operacji. Stosowana jest też do zwiększenia siły tkanki mięśniowej w sporcie i rehabilitacji. Prądy Kotza działają w głębokich partiach ciała poprzez miejscowe pobudzanie do pracy. Wszystko dzięki impulsom o średniej częstotliwości.
Tonoliza – Polega na stymulowaniu mięśni porażonych spastycznie krótkimi impulsami o kształcie trójkąta o wysokim natężeniu, co wywołuje ich skurcz a następnie rozluźnienie. Naprzemienna odpowiedź zginaczy i prostowników przetorowuje ponownie odruchowy mechanizm wzajemnego unerwienia i przywraca czasowo równowagę fizjologiczną
Prądy Diadynamiczne – prądy z zakresu prądów małej częstotliwości. W zależności od doboru parametrów wykazują działanie: zmniejszenia napięcia mięśniowego, zwiększenia ukrwienia, przyspieszenia resorpcji krwiaków, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, wzmacniające tkanki mięśniowe.
Zabiegi fizykoterapeutyczne będą pomocne dla Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich?
Ultradźwięki

Terapia ultradźwiękowa polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej, w celu uzyskania efektów terapeutycznych, min. efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych działaniami termicznymi i atermicznymi.

Fonoforeza

Istotą zabiegu jest podawanie leków w różnych postaciach za pomocą ultradźwięków. Metoda ta pozwala na wykorzystanie drobnych drgań i mikromasażu, co pozwala na lepsze wnikanie substancji leczniczej w chore miejsce. Fonoforezę wykorzystuje się m.in. do leczenia stanów zapalnych stawów, po urazach, w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Laser punktowy

Zabieg z zakresu światłolecznictwa. Biostymulacja energią promieniowania laserowego pobudza komórki do szybszej regeneracji. Zabieg wpływa na szybsze gojenie, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Atutem jest dążenie do pobudzenia komórek, a nie ich niszczenia.

Naświetlanie promieniami IR (Sollux)

Zabieg emitujący promieniowanie krótkie, wnikające głębiej w tkanki. Promieniowanie dociera do 3 cm w głąb tkanek, wykazując działanie tj. rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając ukrwienie i zmniejszając napięcie mięśni i ból.

Okłady borowinowe

Borowina to przede wszystkim naturalny środek leczniczy. Swoje właściwości lecznicze zawdzięcza dużej pojemności cieplnej oraz słabemu przewodnictwu ciepła, a jednocześnie ogromnemu bogactwu związków biochemicznych. Ma właściwości wirusobójcze oraz przeciwzapalne. Działanie lecznicze borowiny jest wypadkową działania termicznego, mechanicznego, chemicznego i fizjologicznego. Zabiegi z użyciem borowiny przynoszą efekty w przypadku schorzeń układu ruchu – zwyrodnień stawów i chrząstek stawowych, bólów kręgosłupa, mięśni przykręgosłupowych. Jest także niezastąpiona przy kontuzjach.

Drenaż limfatyczny BOA

Urządzenie składa się z całego kombinezonu lub tylko rękawów zakładanych na poszczególne kończyny. Komory rękawów wypełnione powietrzem pod ciśnieniem w odpowiedniej konfiguracji tworzą liczne fale uciskowe, pobudzające krążenie chłonki. To zabieg bezbolesny, odprężający i rozluźniający. Zabieg ma działanie przeciwobrzękowe, poprawiające krążenie krwi i limfy, ale też wykazuje działanie redukujące cellulit i odnajduje zastosowanie w wysmuklaniu sylwetki.